fbpx
< Tagasi

Zorb-pallide ja batuudi seiklus kuivas basseinis

Zorb ehk hamsterballil on unikaalne omadus muuta pealtnäha kõige tavalisem koht eriliseks ja lõbusaks ajaviitmiskohaks.

Kujutage ette tühja basseini. Mis silma ette tuleb? Minule tuli silme ette suur tühi ala mis ilma veeta ei ole ahvatlev. Ometigi suutsid zorbid 01. märtsil koostöös Paide Noortekeskusega tekitada Paide tühjast basseinist tõeliselt lõbusa pallimere, kuhu soovis sisse hüpata igaüks kes basseiniäärele sattus.

Zorbid ja batuut basseinis – miks?

Paide Noortekeskusel tekkis mõte pakkuda noortele koolivaheajaks erinevaid põnevaid tegevusi. Kuna legendaarsesse Paide ujulasse on plaanis luua noortele skatepark, siis tundus zorbpallide kasutamine heaks mõtteks mis tähistas nii vaheaja lõppu kui ka uue skatepargi peatselt algavat ehitust. Bassein mahutas lisaks zorbidele ka vahva batuudi. Suuremad poisid kasutasid võimalust batuudil trikitada saltodega ning väiksemad lasid liumäel liugu. Suur tänu Reimale, Paide Avatud Noortekeskuse juhatajale, kes meid sellisesse vahvasse kohta kutsus ning seal mõnusat elamust noortele pakkuda saime.

Kuidas toetame sellega noori?

Usun, et kõikidel lapsevanematel on olnud mingi hetk mure, et lapsed on liiga palju ekraanide ees. Leiame võimalusi tuua lasteni tegevusi mis arendavad ja pakuvad aktiivset tegevust.

  • Enne kui skatepark valmib, saame pakkuda nende atraktsioonidega võimalust aktiivselt tegutseda ja seda laste endi suure rõõmuga. Noored saavad tulla koduseinte vahelt välja ja tegutseda millegagi mis nõuab füüsilist pingutust ja ühtlasi on põnev ning seiklusrohke.
  • Oluline roll on ka sõprussuhetel ja üksteisega arvestamine. Zorbi sisse saab näiteks ka kahekesi minna, kuid siis peab omavaheline koostöö olema hea. Kui ikka pallisolijad korraga eri suunda minna soovivad, siis võrdsed paarilised võivadki jääda kohapeal eri suunda zorbi lükkama.

Lastele seiklust tuua ei olegi nii keeruline. Vaja on vaid põhjust - mõni tähtpäev, veidi resurssi ja vaba pinda, näiteks mõne lähedalasuva spordisaali näol või soojemate ilmade saabudes sobib hästi suurem muruplats kuhu batuut paigutada või zorbid veerema panna.

Kas ka Sul on tulemas mõni tähtpäev, mida soovid nalja ja naeru saatel mööda saata? Kui jah, siis küsi pakkumist SIIT

Vahvate trallitamisteni!