fbpx
< Tagasi

Lisame sünnipäevadele põnevust zorb-pallidega!

Zorb-pallid on huvitav atraktsioon meelelahutuseks ja aktiivseks tegevuseks eriti just laste sünnipäevade puhul. Loe lähemalt mis on zorb-pallid ning miks ja kuidas neid kasutada ja kellel pallid on mõeldud? 

Sõna zorb tuleb inglisekeelsest sõnast “orb” (tõlk. kera). Keegi geniaalne Uus-Meremaalt selle 1970-ndatel teadaolevalt esimesena välja mõtles. Algselt loodi need selleks, et adrenaliinirohkelt “mäest alla veermist” harrastada. Nüüdseks on zorbe erinevates suurustes ja neid kasutatakse ka laugel pinnal ringi vuramiseks, veepeal liuglemiseks ning on ka miniversioonid ehk bumperballs (tõlk: põrkepallid) millega ülipõnevat jalgpalli peamiselt mängitakse. On ühe- ja kahekihilisi palle ning välisläbimõõdud varieeruvad ühest meetrist kuni üle kolme meetri. Osad zorbid on kasutatavad ka lumel, muide, ka meie ettevõttel on sellised olemas millega lumel veerelda.

MIKS zorbid?

Zorbid pakuvad rõõmu, tõeliselt aktiivset tegevust ja on uudne võimalus üritustel põnevalt aega sisustada.

Zorbid sobivad sünnipäevade sisustamiseks ja ka ükskõik mis üritusele kus seltskond vajab huvitavat tegevust ja on ruumi. Jah, zorbid on ka täiskasvanutele põnev seiklus ja adrenaliini allikas ning on lisaks hea vaheldus harjumuspärastele atraktsioonidele.

Suurtes linnades on kohati lihtsam, võtad järjekordse batuuditoa või mõne ruumi, mis on spetsiaalselt sünnipäevade pidamiseks ja mure selleks korraks lahendatud. Paljudes väiksemates piirkondades üle Eesti on aga ürituste korraldamine kohati paras peavalu. Esiteks, ei ole häid ruume ja kui ongi, siis mida küll teha kui tahaks sisustada lapse sünnipäeva eriliselt.  Zorbidega sünnipäev nt spordisaalis või oma koduhoovis on hea alternatiiv.

KUS zorbe saab kasutada?

  • Välistingimustes sobib ideaalselt suurem koduhoov või park ning nt. staadion. Kindlasti on eriti põnev niidetud heinamaal, mis oma avarusega annab pallidega liikudes loomingulist vabadust. Need võimalused on siiski valdavalt väljaspool suuri linnasid. Kuid ka linnades on pargid ja staadionid mille kasutamine on samuti korraldatav.
  • Sisetingimustes saab kasutada zorbe kui suve ilm on vihmane või liiga tuuline ning külmadel ilmadel sügis-talv-kevad perioodil. Suurepäraselt sobivad selleks spordisaalid, aulad ja muud suured ruumid mis ürituste korraldamiseks mõeldud on. Peamine tingimus on lae kõrgus mis peaks minimaalselt 3m olema ja ruumi võiks olla vähemalt 10m*10m. 
  • Talvel lumel samuti on võimalik pallidega trallida. Kuid meie talv on nii heitlik, et sel talvel ei olnud samal ajal üritust ja ilusat talveilma, et pallidega lumel trallimist oleks me isegi saanud proovida.

KELLELE zorbid on mõeldud?

Zorbid on ühed hämmasatavalt universaalsed atraktsioonid. Kel vähegi huvi teema vastu sellele zorbid ka sobivad. Olen kohanud huvilisi alates 3-e aastatest vahvatest pisipõnnidest kuni vanaemadeni kes pallis veeremist nautinud on. Peamine piirang on pallisolija kaal mis ei tohi meie pallide puhul ületada 100kg.

 

Kui tunned, et Sul on olemas MIKS, KUS ja KELLELE ehk oled korraldamas üritust, kus lastele midagi erilist tegevust otsid, Sul on omal hoov või on võimalus kasutada meelepärast spordisaali ja Sul on zorbide vastu huvi, siis oledki õigesse kohta jõudnud.

Räägi meile oma plaanist ja paneme Sinu peo veerema! 

Võta ühendust SIIT.